Samm-sammult paremuse poole

Samm-sammult õppeprogramm on tõenduspõhine programm, mille eesmärgiks on toetada laste sotsiaalsete oskuste arengut õpetades neile empaatiat, tunnetega toimetulekut ja probleemide lahendamise olulisi samme. Tegemist on ennetusprogrammiga, mida rakendatakse tervele lastegrupile, mitte ainult kindlale sihtrühmale.

Programmi on välja töötanud mittetulundusühing Committee for Children Ameerika Ühendriikides nimetusega Second Step Early Learning program ja see on mõeldud lastele 4. eluaastast kuni 8. klassini koolis. Hetkel on programm kasutusel 70 riigis ligi 26 000 õppeasutuses. Põhjamaadest rakendavad Samm sammult õppeprogrammi Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Island.

Märjamaa lasteaia Pillerpall õpetajad on läbinud programmi „Samm-sammult“ koolituse 2016. aasta mais ning kasutavad seda oma töös.

Loe lähemalt www.samm-sammult.ee